Już 19 kwietnia 2024 r. rusza rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Opolskim. Mamy dla Was prawie 80 kierunków studiów, w tym cztery nowe. Dlaczego warto studiować u nas? Bo jesteśmy 7. uniwersytetem i 24. uczelnią akademicką w Polsce!

Rejestracja kandydatów na wszystkie kierunki studiów na UO rozpoczyna się 19 kwietnia 2024 r. Jej pierwsza tura, na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie, potrwa do 12 lipca 2024 r. Ale uwaga! Rejestracja kandydatów – absolwentów starej matury, matury zagranicznej oraz matury EB na studia lekarskie i farmację – potrwa do 6 maja ze względu na konieczność zdawania egzaminów wstępnych, które odbędą się od 6 do 13 czerwca 2024 r.

Co studiować na UO?
Mamy dla Was w ofercie blisko 80 kierunków studiów, a wśród nich m.in. kierunek lekarski, pielęgniarstwo, położnictwo, farmację, prawo, kosmetologię, psychologię, fizjoterapię, informatykę, logistykę, public relations czy dziennikarstwo i komunikację społeczną. A także wiele innych!

W tegorocznej ofercie UO znalazły się cztery nowe kierunki. Są to:

• Studia I stopnia:
    • Inżynieria komunalna – 3,5-letnie, inżynierskie, profil ogólnoakademicki
    • Język niemiecki w biznesie i komunikacji publicznej – 3-letnie, profil praktyczny
    • Monitorig biologiczny i ochrona przyrody – 3-letnie, profil ogólnoakademicki
  • Studia II stopnia:
    • Orientalistyka chrześcijańska

Ofertę wszystkich dostępnych na UO kierunków studiów, a także informację o terminach rekrutacji, opłacie rekrutacyjnej czy wymaganych dokumentach znajdziesz pod tym linkiem.

Szczegółowych informacji o poszczególnych kierunkach studiów szukaj w sekcji „Oferta”.