Zdjęcie nagłówkowe otwierające podstronę: Odeszła dr Renata Reclik z Instytutu Nauk PedagogicznychZ wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki, doktor Renaty Reclik, wykładowczyni zatrudnionej w Instytucie Studiów Edukacyjnych, obecnie w Instytucie Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego.

Pochodziła z Namysłowa, skąd po ukończeniu szkoły średniej trafiła do Opola, gdzie w ówczesnej Wyższej Szkole Pedagogicznej uzyskała dyplom magistra matematyki w 1989 r. W latach 1989-2001 pracowała jako nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej w Żarowie. W 1991 roku podjęła również pracę w Instytucie Pedagogiki Wczesnoszkolnej WSP w Opolu, później w Uniwersytecie Opolskim, z którym była związana zawodowo do chwili obecnej.

Tytuł doktora uzyskała w 2001 r. Swoje naukowe zainteresowania koncentrowała wokół szeroko pojętej edukacji matematycznej dzieci na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Była autorką i współautorką licznych publikacji – zarówno prac zwartych, jak i artykułów. W latach 2018-2020 pełniła funkcję dyrektor Centrum Edukacji Ustawicznej UO. Ponadto współpracowała zawodowo z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta w Opolu, a także z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.

 

Była osobą niezwykle kompetentną, bardzo życzliwą i szczerą, cenioną zarówno przez współpracowników, jak i studentów, od których zawsze otrzymywała najwyższe oceny. Wszyscy, którzy Ją znali, podkreślali, że reagowała szybko na rodzące się problemy, zawsze była gotowa do pomocy, wsparcia i twórczych rozwiązań. Sama o sobie mówiła, że zamiast mówić, woli działać. Tak też robiła. Niezwykle trudno pogodzić się z Jej odejściem.

Zmarła 17 sierpnia 2022 roku, w wieku 57 lat, po długiej walce z chorobą.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 sierpnia (wtorek) o godz. 13, w nowej kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Opolu-Półwsi.

Cześć
Jej pamięci!