Polnisches Institut Berlin Burgstraße 27
T.: 302475810
F.: 302475813
berlin@instytutpolski.org

Instytut Polski w Berlinie serdecznie zaprasza do odbywania praktyk studenckich i absolwenckich w swojej siedzibie w Berlinie lub w Filii w Lipsku. Jeśli chcesz:

• aktywnie uczestniczyć w dialogu polsko-niemieckim
  • promować polską kulturę, sztukę i historię za granicą
  • poznać tajniki dyplomacji kulturalnej
  • zapoznać się z działalnością polskich instytucji zagranicznych
  • spotkać ważne osobistości: dyplomatów, polityków, artystów i naukowców
  • odbywać praktyki w biurze z pięknym widokiem na Wyspę Muzeów, w samym centrum Berlina to ta oferta jest właśnie dla Ciebie!

Wymagania:

• status studenta lub absolwenta (do 5 lat po ukończeniu studiów)
  • znajomość języka polskiego i niemieckiego, co najmniej na poziomie B2 (warunek konieczny!)
  • zainteresowanie polską kulturą
  • dyspozycyjność co najmniej dwa dni w tygodniu
  • obowiązkowość i sumienność
  • otwartość i chęć nauki

Zachęcamy do odbywania praktyk w ramach programu Erasmus+, który oferuje stypendia dla praktykantów.
Praktyki oferowane przez Instytut Polski są bezpłatne. Koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz transportu na miejsce odbywania praktyk praktykant opłaca we własnym zakresie.
Czas trwania praktyk: 1-3 miesiące
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i krótkiego listu motywacyjnego na adres: berlin@instytutpolski.org albo lipsk@instytutpolski.org (dotyczy praktyk w Filii
Lipsk).
Prosimy o kontakt najpóźniej na dwa miesiące przed planowanym rozpoczęciem praktyk! Zorganizowanie praktyk w krótszym okresie jest niemożliwe. Więcej informacji o działalności Instytutu Polskiego w Berlinie:

www.polnischekultur.de
www.facebook.com/polnischesinstitutberlin

Pobierz plik (PDF, 534 KB)