Zdjęcie nagłówkowe otwierające podstronę: Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim

5 października br. o godz. 11.00 w auli Wydziału Teologicznego UO (ul. W. Drzymały 1 a) rozpocznie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Uniwersytecie Opolskim.

Program uroczystości:

• Hymn państwowy
  • Otwarcie uroczystości, powitanie Gości
  • Sprawozdanie rektora UO prof. dr. hab. Marka Masnyka z działalności Uniwersytetu Opolskiego w roku akademickim 2020/2021
  • Immatrykulacja studentów
  • Wystąpienie przewodniczącej Samorządu Studenckiego UO Żanety Niemczyk
  • Gaude Mater Polonia
  • Wykład inauguracyjny dr. hab. Lecha Rubisza, prof. UO – Quo vadis demokracjo? Co wiemy o demokracji i czego od demokracji oczekujemy
  • Gaudeamus igitur

Dzień wcześniej, 4 października br., o godz. 18, w Kościele Seminaryjno-Akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej (Opole, ul. W. Drzymały 1a) pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Czai zostanie odprawiona msza św. w intencji środowiska akademickiego Opola.