Zdjęcie nagłówkowe otwierające podstronę: List JM Rektora UO do studentów na inaugurację roku akademickiego 2020/202

Z należytym akademickim ceremoniałem, jednak bez udziału gości odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2020/2021. Zapraszamy online 6 października br. o godz. 11.

Niecodzienną formułę tej niezwykle ważnej dla społeczności akademickiej uroczystości wymusiła pandemia koronawirusa; ze względów bezpieczeństwa grono uczestników zostało – ku naszemu żalowi – znacząco zredukowane.

Gorąco zapraszamy jednak społeczność akademicką, nowo przyjętych studentów i ich rodziców, przyjaciół Uniwersytetu Opolskiego do celebrowania z nami tych wyjątkowych chwil za pośrednictwem internetu. Przygotowaliśmy dla Państwa transmisję – link do niej zamieścimy na naszej stronie internetowej na chwilę przed rozpoczęciem uroczystości.

Zapraszamy w imieniu Jego Magnificencji Rektora UO prof. dra hab. Marka Masnyka, który poprowadzi uroczystość i przedstawi sprawozdanie za rok akademicki 2019/2020.

Ceremonię zaplanowaliśmy w Studenckim Centrum Kultury. Obecni na niej będą jedynie senatorzy oaz dziekani Uniwersytetu Opolskiego, poczet sztandarowy UO oraz po jednym studencie lub studentce pierwszego roku każdego z dwunastu wydziałów UO, którzy złożą uroczyste ślubowanie w imieniu wszystkich nowo przyjętych na naszą uczelnię żaków.

Wykład inauguracyjny pt. COVID-19: terapia wstrząsowa? wygłosi prof. dr hab. Paweł Kafarski, doktor honoris causa Uniwersytetu Opolskiego.

5 października 2020 r. o godz. 18 w kościele seminaryjnym przy ul. Drzymały odbędzie się msza św. w intencji społeczności akademickiej.

Szanowni Członkowie społeczności uniwersyteckiej, drodzy Przyjaciele! Bądźcie z nami duchem i online!